29.03.2024
Для географа
Головна | | Реєстрація | Вхід
AliExpress
Меню сайту
Категорії розділу
Наша планета [49]
Географія України [13]
Визначні події в історії географії [12]
Сучасні дослідження [26]
Природні катаклізми [21]
Новини освіти [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Головна » 2009 » Серпень » 13 » Метеорний дощ у серпні
00:43
Метеорний дощ у серпні
  Метеорний дощ - одне з найдивовижніших астрономічних явищ, яке можна спостерігати неозброєним оком: темні ділянки неба прорізають яскраві різнокольорові смуги.
  Відомо кілька десятків щорічних метеорних потоків з досить високим  числом метеоритів - від 20 до 150 на годину. Одним із самих найбільших метеорних потоків є знамениті Персеїди або серпневий "Зорепад". Зазвичай протягом ночі діє кілька десятків різних потоків.
  Метеорний потік Персеїди відомий людству ось вже близько двох тисяч років. Перші згадки про нього містяться в китайських історичних анналах, датованих 36 роком н.е., коли "більше ста метеорів спалахнули під ранок".
  Родоначальниця потоку Персеїди є комета 109P/Свіфта-Туттля, відкрита в 1862 році. Точка на небосхилі, звідки летять метеори цього потоку, називається радіантом, а за положенням радіанта, рідше за назвою комети-родоначальниці, отримує назву потік. Радіант потоку Персеїди розташований трохи вище сузір'я Персея.
  Кометні фрагменти - величезна кількість дрібних частинок металу і каменю, що знаходяться в космічному просторі, - називаються метеороїдами. Метеор - це короткочасний світловий спалах, який породжують  метеороїдні частинки, що згоряють у верхніх шарах земної атмосфери. У народі це явище також називають "падаючою зіркою". Рухаючись по орбіті навколо Сонця, щорічно Земля проходить через рій метеороїдних частинок, розтягнутих вздовж орбіти комети Свіфта-Туттля. Діаметр цього рою Персеїд величезний і простягається на 80 млн. кілометрів. І Земля входить в цей рій щорічно 25 липня і не залишає його до 18 серпня.
  Спостерігати "Зорепад" можна в будь-якому місці земної кулі, однак найкраще він видний за містом, де немає стороннього світла. Кожну хвилину можна побачити в середньому одну падаючу "зірку". Іноді за дві-три хвилини може нічого не відбутися, але в інші моменти можна побачити відразу кілька метеорів один за одним. Навіть будучи розміром з горошину, вони можуть виглядати в небі не менш яскраво, ніж Юпітер. А найбільші яскравіші навіть за Венеру, найбільш помітну планету на нічному небі. Щоправда, такі гіганти, які отримали у астрономів прізвисько "вогняні кулі", зустрічаються нечасто - по одному на 500 звичайних.
  В останні роки інтенсивність метеорного потоку Персеїди значно знизилася. На початку 90-х років минулого століття зорепад перетворювався на справжній "зоряний дощ", коли за годину можна було нарахувати більше 400 метеорів.
  У 2009 році один із найбільш сильних метеорних потоків року можна буде побачити в ніч на четвер - увечері 12 серпня очікується максимум метеорного потоку Персеїди: за прогнозом, на небі будуть з'являтися більш як 100 падаючих зірок на годину.

 Джерело: ecoportal.ru



Категорія: Наша планета | Переглядів: 1955 | Додав: kompas | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Реклама
Нові файли
Фернан Магеллан
Паливна промисловість України
Металургія. Презентація з географії
Географія світового транспорту. Презентація
Зорі та сузір'я. Презентація
Наша кнопка
Для підготовки до уроків географії


Нові статті
Вересень
Фінляндія. Коротка географічна характеристика
Яким принтером надрукувати конспект уроку
Найвизначніший картограф епохи Великих географічних відкриттів
Геохронологічна таблиця