Ітайпу - гідроелектростанція на річці Парана, розташована на кордоні між Бразилією і Парагваєм. Назва
«Ітайпу» походить від острова, який знаходився поруч з місцем
будівництва. Мовою індіанського народу гуарані «Ітайпу» означає «звук
каменю». Керує найбільшою в світі гідроелектростанцією Ітайпу Бінасіонал - компанія, що належить як Бразилії, так і Парагваю.
«Легені» нашої планети, амазонські
екваторіальні ліси (сельву), вирубують жахливими темпами. Так, за
даними бразильського Інституту людини і навколишнього середовища
Амазонії (Imazon), в кінці 2010 року темпи винищення сельви зросли на
994%.
У полярних районах, де снігова лінія лежить дуже низько, льодовики спускаються прямо в море. Намагаючись спливти, кінець льодовикового язика дає тріщину в нижній частині і обламується. Цьому сприяють також хвилі і припливи. Так утворюються айсберги.
Немає на Землі мінерала, який за своєю твердістію зрівняється з алмазом. Назва цього чудесного каменю походить від арабського «алмас» - найтвердіший. У природі він зустрічається рідко. Дорогоцінні кристали важать десяті частки карата. А карат дорівнює 1 / 8 г.
У
середині XVII століття флорентійські алхіміки спробували сплавити
дрібні кристали алмазів, щоб зробити великі, але каміння ... згоріли.
Найбільше підземне озеро спелеологи виявили на півночі Намібії. Саме там знаходиться карстова ущелина, звідки постійно віє теплом. Місцеві жителі називають її "ніздрі дракона". Коли вчені спустилися в печеру, на глибині близько 60 м під землею вони знайшли озеро площею приблизно 2 га.
Серенгеті - екосистема в Східній Африці, що тягнеться з півночі Танзанії, на схід від озера Вікторія, до півдня Кенії між 1 і 3 градусом північної широти і 34 і 36 градусом східної довготи, і охоплює територію площею близько 30 тисяч км ².
Список тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, під назвою "Рідкісні з рідкісних" оприлюднили американські фахівці з Товариства збереження диких тварин. У число "найрідкісніших" увійшли 10 представників світової фауни, включаючи таких відомих, як наприклад, суматранський орангутанг і антилопа з сімейства Буба. А ось кінь Пржевальського серед зникаючих видів уже не значиться, оскільки ситуація з ним трохи покращилася.
Гора Еверест (Джомолунгма), найвища вершина гірської
системи Гімалаї і найвища вершина світу, розташована на кордоні Непалу та
Китаю. В Китаї - це Тибетський автономний округ. Саме між вченими цих
двох країн точилася суперечка про справжню висоту Евересту.
Майже кожна країна у світі має свій символ - тварину, яка є особливою, цінною для народу. Про деяких представників фауни, які стали символами йдеться мова у статті.
Гігантська споруда в центрі Європи - Стоунхендж
- є кам'яної загадкою. Сучасні археологи вважають, що архітектурний
пам'ятник створений у три етапи в період між 3500 і 1100 роками до
нашої ери.