Уявити таке майже неможливо: цунамі понад 300 м заввишки знищує Гавайські острови. Але дослідники стверджують, що подібне цілком може статися незабаром. Своїми міркуваннями вони поділилися на конференції Американського геофізичного союзу.
Масштаби вражають - приблизно 380 000 кашалотів, 350 тисяч блакитних китів, 750 тисяч фінвалів, 160 тисяч горбачів і 180 тисяч сейвалів. Загальна маса хребетних мешканців океану скоротилася приблизно на 90 відсотків. Проте, починаючи з середини XX століття став різко посилюватися рівень антропогенного шуму.
Клімат відбивається в землі, як у дзеркалі: осадові породи, різні типи грунту, залишки рослинності - все це свого роду сліди, розшифрувавши які, досвідчений геолог може реконструювати кліматичні зміни на десятки і навіть сотні мільйонів років тому. Ці сліди можуть бути різної збереженості: в океані, під товстим шаром води, вони зберігаються краще; на суші, піддані сонцю, вітру і ерозії - гірше, однак на їх достовірність завжди можна покластися
Донедавна найжаркішим місцем на нашій планеті вважалося містечко Ель-Азізія за 40 км від столиці Лівії Триполі. 13 вересня 1922 року італійські метеорологи зафіксували температуру +58, 0°С. З 2010 року цей показник перевіряли вчені комітету ВМО (всесвітньої метеорологічної організації), які дійшли висновку, що заміри проводилися неправильно і похибка могла становити 7°.
За допомогою японського судна для глибоководного буріння «Тікю» дослідники готуються дістатися до розлому, який викликав руйнівний землетрус Тохоку в минулому році. Вчені збираються дійти аж до мантії, чого ще нікому не вдавалося. Якщо проект отримає зелене світло, це буде одне з найвидатніших досягнень науки, порівнянне з польотом на Місяць. Отримані дані можуть перевернути уявлення про еволюцію і будову Землі. Існує навіть вірогідність того, що ми знайдемо щось непередбачене.
Який вигляд мав довоєнний світ ілюструє атлас для 5-6 класів середньої школи, виданий у 1940 році Головним Управлінням Геодезії і Картографії при РНК (Раді Народних Комісарів) СРСР.
Екологи представили список ста найкрасивіших місць світу, які знаходяться під загрозою зникнення внаслідок глобального потепління. Підвищення температури і зміна клімату знищить як природні дива, так і деякі людські міста.
Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда на
пресконференції у Києві дав прогноз як наступні зими в Україні будуть
відрізнятися від попередніх. Зокрема він зазначив, що через зміни
клімату слід очікувати мінливої та нестійкої погоди.
Ростуть ці велетні тисячі років. Так, в однойменному парку у США вік дерев становить понад 3000 років, а діаметр стовбура - 9 метрів на рівні висоти людського зросту.