23.09.2023
Для географа
Головна | | Реєстрація | Вхід
AliExpress
Меню сайту
Категорії розділу
Наша планета [49]
Географія України [13]
Визначні події в історії географії [12]
Сучасні дослідження [26]
Природні катаклізми [21]
Новини освіти [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Головна » 2010 » Червень » 27 » Глобальне потепління вплине на забезпеченість водою Південної і Південно-Східної Азії
23:33
Глобальне потепління вплине на забезпеченість водою Південної і Південно-Східної Азії
  Для значної частини Азії Тибетське нагір'я з прилеглими до нього гірськими хребтами є основним джерелом живлення для таких великих рік, як Ганг, Інд, Хуанхе, Янцзи і Брахмапутра – котрі забезпечують водою більше 20% населення Землі. Площі льодовиків, талі води яких утворюють витоки річок, через прогнозоване потепління клімату зменшуються. Проте, дотепер не було відомо, наскільки масштабним буде цей процес.

  Нещодавно група голландських учених спробувала оцінити, наскільки кліматичні зміни вплинуть на гідрологічні процеси у верхів'ях великих річок Центральної Азії, і на те, як подібні зміни позначаться на забезпеченні продовольством населення, що проживає в басейнах цих річок.

  На думку дослідників, танення високогірного снігу і льоду найбільше значення має для живлення Брахмапутри і Інду. Хуанхе менше залежить від льодовикового живлення. Площа гімалайських льодовиків скорочується вже з кінця минулого століття, але кількісно оцінити цей процес досить складно. Автори дослідження спиралися в своїй роботі на дані з супутника, які раніше використовувалися під час спостережень за таненням льодовиків Гренландії, а також дані про випаданні опадів у високогір'ях.

  Результати аналізу цих даних в якійсь мірі дозволяють припускати, яких змін можна очікувати в майбутньому. Зокрема, стає зрозуміло, що танення льодовиків Тибету по-різному позначиться на кожній з великих річок. З огляду на сьогоднішню гідрологічну ситуацію і прогнозовані зміни клімату до 2050 року, автори дослідження дійшли до висновку, що істотне скорочення стоку очікується для Інду, Гангу, Брахмапутри і Янцзи.

  На підставі одних тільки даних про процеси зменшення обсягу льоду та снігу вважалося, що скорочення стоку виявиться набагато більшим, однак поряд з скороченням стоку талих вод у високогірних районах збільшилася кількість опадів, які в якійсь мірі вже надолужили скорочення надходження талих вод. Тому у верхів'ях Хуанхе стік навіть може зрости.

  Навіть невелике скорочення стоку великих річок, що постачають водою територію, на якій проживає майже півтора мільярди людей, призведе до нестачі їжі. За розрахунками вчених, виходячи з прогнозованого до середини століття скорочення площі льодовиків, близько 4,5% населення не зможуть бути забезпечені сільськогосподарською продукцією, пише науково-популярний проект "Елементи".


Категорія: Сучасні дослідження | Переглядів: 1322 | Додав: kompas | Теги: Тибет, глобальне потепління, Азія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Реклама
Нові файли
Фернан Магеллан
Паливна промисловість України
Металургія. Презентація з географії
Географія світового транспорту. Презентація
Зорі та сузір'я. Презентація
Наша кнопка
Для підготовки до уроків географії


Нові статті
Вересень
Фінляндія. Коротка географічна характеристика
Яким принтером надрукувати конспект уроку
Найвизначніший картограф епохи Великих географічних відкриттів
Геохронологічна таблиця