Якщо ви зібралися в похід в перший раз, і ви не маєте необхідного спорядження , то не поспішайте купувати його . Адже може трапитися так , що воно вам більше не знадобиться. У цьому випадку вам найкраще взяти всі необхідні речі на прокат.
Туристичне спорядження за своїм призначенням поділяється на групове та особисте .
До групового спорядження відносяться :
1. Намет або палатка. Без цього спорядження не може обійтися жоден похід. В даний час промисловість випускає великий асортимент наметів. Сучасна палатка для туристичного походу, якщо порівнювати її із стрими моделями, досить легка, швидко встановлюються і добре захищає від примх природи. Звичайно, купити палатку, вибравши за ціною відповідно до своїх можливостей, можна в будь-якому спеціалізованому магазині, але потрібно пам’ятати, що стійкі до сильного вітру і атмосферних опадів намети є досить важкими при транспортуванні, і, навпаки, легкі палатки можуть не захистити від негоди.
2. Котли для приготування їжі. Зазвичай, таких котлів у похід беруть дві штуки: один використовують для приготування чаю, а другий - для приготування інших видів їжі. Такий котел повинен бути досить легким і міцним з металевою дугою для підвішування над багаттям. Обсяг котла має бути таким: для приготування їжі - 500 мг на людину і для чаю - 300 мг на людину.
3. З кухонного начиння у похід беруть дошку для нарізки, ніж - не менше одного, губку для миття посуду, черпак. Для походу посуд має бути легким і міцним.
4. Ремонтний набір. У такому наборі має бути: невеликий моток дроту, універсальний клей, набір ниток з голками, де обов'язково повинна бути "циганська”.
До особистого спорядження відносяться:
1. Рюкзак. Від звичайного речового мішка туристичний рюкзак відрізняється розмірами і своєю конструкцією. Головною особливістю туристичного рюкзака є спеціальне кріплення на пояс , яке дає можливість перенести основне навантаження з плечей на ноги. А це, в свою чергу, значно підвищує витривалість, і дає можливість вільно володіти руками, що дуже до речі в гірському туристичному поході, і не сковує рухи тулуба . У туристичного рюкзака є регулювання спини по висоті, що дає можливість підігнати розмір рюкзака під зріст його власника. Бажано, щоб рюкзак був обладнаний накидкою від дощу. Інакше вам доведеться брати з собою ще і дощовик. Розмір туристичного рюкзака вимірюється в літрах. Для нетривалих походів, до чотирьох днів, найбільше підійде рюкзак ємністю до 40 літрів. Для більш тривалих походів доведеться підібрати більш місткий рюкзак. Адже знадобиться більша кількість особистих речей, продуктів, спорядження.
2. Спальний мішок. За конструкцією спальники бувають двох видів - ковдра і кокон. Для звичайного туристичного походу не має значення, який спальник використовувати. Тут слід звернути свою увагу на температурний режим, тобто вибрати його відповідно до сезону.
3. Карімат або пінополіреутановий килимок. На такому килимку можна сидіти, спати і просто лежати на привалі. Килимок захищає тіло туриста від зайвих втрат тепла. Такий килимок буде вам незамінним в туристичних походах.
4. Налобний ліхтарик. Така річ значно спрощує пересування в темний час доби і дає можливість набагато швидше зорієнтуватися на місцевості. На одну палатку треба щоб був хоча б один ліхтарик.