29.03.2024
Для географа
Головна | | Реєстрація | Вхід
AliExpress
Меню сайту
Категорії розділу
Наша планета [49]
Географія України [13]
Визначні події в історії географії [12]
Сучасні дослідження [26]
Природні катаклізми [21]
Новини освіти [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Головна » 2011 » Червень » 17 » Вимерлі тварини. Ілюстрації
23:41
Вимерлі тварини. Ілюстрації

При появі одних живих істот їх попередники зникали. Іноді причини вимирання були цілком природні: змінювалися клімат і рослинність, в житла мирних тварин вторгалися люті хижаки ... Але часто у зникненні окремих видів тварин винні люди: на звірів полюють заради м'яса та вовни, їх природне місце існування знищується в результаті вирубки лісів, осушення боліт і будівництва. В даний час люди усвідомили небезпечні наслідки цього і майже в усьому світі прийняті закони, що захищають рідкісних тварин.


Купідон прерій мешкав у Північній Америці. Птах  вирізнявся своїм амурним церемоніалом: розправивши крила і розпушивши хвіст, самець бив лапами об землю, намагаючись сподобатися самці. Щоб зробити себе привабливим, купідон роздував розташовані на шиї помаранчеві кулі. На купідонів, як на дуже цінну дичину, йшло полювання, а до 1930 р. птах був повністю винищений.

Тасманійський вовк жив у Австралії і на острові Тасманія. На животі у тварини така ж сумка, як у кенгуру. Це був грізний хижак, своїм жертвам він міг прокусити череп! Сумчастих вовків винищили скотарі, що оберігали свої стада від частих набігів. У 1936 році був прийнятий закон, який забороняв полювання на сумчастого вовка, але в 1961 році зник останній хижак цього рідкісного виду.

Черепаха мейоланья була дивовижною твариною: її панцир міг досягати 1,3 м в довжину, на голові у черепахи були роги, на кожній з лап - кістяні пластини, а на хвості - гострі шипи. Черепаха жила в Австралії, Новій Зеландії, а також на кількох довколишніх островах. М'ясо черепахи було дуже смачним, і це стало причиною її повного винищення.


Зебри гуагга жили в тропічній частині Південної Африки ще в минулому столітті. Цікаво, що смугастою ця зебра була лише наполовину! Винищили цей вид голландські колонізатори, які жили в Південній Африці, Вони вбивали зебр заради м'яса, а зі шкіри робили мішки. Зебра гуагга була повністю винищена до 1880 р.


Тур - великий родич бика. Тисячі років ці дикі тварини бродили по лісах Європи та Азії. Останній з турів був убитий в Польському королівстві в 1627 році. В даний час вчені намагаються шляхом схрещування корів і биків різних порід знову вивести цю красиву тварину.

Японський вовк, або шаману, був найменшим з вовків: в довжину його тулуб разом з хвостом досягало всього 1м! Місцеві жителі, проте, не любили цього хижака і полювали на нього. Крім того, користувалося попитом цінне хутро тварини. Останній шаману був убитий в 1905 році.

Стеллерова корова - родич дюгонів і ламантинів. Тварина досягала в довжину 8 м і важила майже 6т! Мешкав цей велетень в холодних водах північної частини Тихого океану і харчувався водоростями. Моряки дуже цінували її жир, а також м'ясо, вважаючи  його кращим за яловичину. Морська корова зникла назавжди приблизно в 1769 році.


У білокрилих гагарок були зовсім маленькі крильця, тому літати вони не вміли, зате плавали дуже добре. Колонії цих птахів селилися на північному узбережжі Атлантики. Люди посилено полювали і винищували великих гагарок. М'ясо птахів використовувалося для підгодівлі риб під час промислу, жир - для наповнення масляних ламп. До 1850 р. білокрилі гагарки повністю зникли.


Додо населяли кілька островів Індійського океану. Вони важили більше 20 кг, і літати не могли. Часті зупинки морських суден послужили головною причиною зникнення цих птахів. Справа в тому, що м'яса трьох птахів вистачало, щоб нагодувати екіпаж великого корабля, тому додо були головним предметом полювання моряків, що зійшли на берег. Птах додо є в даний час емблемою острова Маврикій в Індійському океані. Його зображення нанесено на грошові знаки цієї країни.


Моа - гігантський птах, ще 200 років тому мешкав у Новій Зеландії. Існувало тринадцять різних видів моа, причому ріст найбільших особин досягав 3 м, а вага - 250 кг! На цього родича страусів посилено полювали тубільці, що приблизно в 1700 році призвело до повного винищення цих птахів.

 Джерело: http://umm4.com/


Категорія: Наша планета | Переглядів: 19175 | Додав: kompas | Теги: природа і людина, екологія, вимерлі тварини, вплив людини на природу, охорона природи | Рейтинг: 3.6/14
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Реклама
Нові файли
Фернан Магеллан
Паливна промисловість України
Металургія. Презентація з географії
Географія світового транспорту. Презентація
Зорі та сузір'я. Презентація
Наша кнопка
Для підготовки до уроків географії


Нові статті
Вересень
Фінляндія. Коротка географічна характеристика
Яким принтером надрукувати конспект уроку
Найвизначніший картограф епохи Великих географічних відкриттів
Геохронологічна таблиця