05.10.2023
Для географа
Головна | | Реєстрація | Вхід
AliExpress
Меню сайту
Категорії розділу
Наша планета [49]
Географія України [13]
Визначні події в історії географії [12]
Сучасні дослідження [26]
Природні катаклізми [21]
Новини освіти [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Головна » 2009 » Листопад » 25 » Виверження вулкану Тоба - найбільш катастрофічне за всю історію людства
10:22
Виверження вулкану Тоба - найбільш катастрофічне за всю історію людства

Фото з сайту: http://www.3planet.ru  

Виверження вулкану Тоба на острові Сулавесі вчені вважають одним із найбільш катастрофічних за всю історію Землі. Воно відбулося 73 тисячі років тому і призвело до серйозних руйнувань і жертв. Більша частина деревної рослинності на території сучасної Індії була знищена в результаті цього природного катаклізму. Більше того, вчені прийшли до висновку, що наші предки ледве пережили різке глобальне похолодання клімату, яке розпочалося на планеті після виверження вулкану Тоба, повідомляє Lenta.Ru.
  Група геологів, яка вивчала вулкан Тоба, прийшла до висновку, що під час свого гігантського виверження вулкан викинув в атмосферу понад 800 кубічних кілометрів попелу, а на місці вулкану утворився кратер довжиною 100 кілометрів і шириною 35 кілометрів. Вчені виявили осадові породи, які були сформовані з цього попелу, на території Індії, на дні Бенгальської затоки і у Південно-Китайському морі. Геологи вивчили виявлені скам'янілості і грунтові відкладення, яким більше 73 тисяч років. Досліджуючи ізотопи вуглецю, геологи змогли з'ясувати характер рослинності в регіоні. Як виявилося, відразу після виверження вулкану тип рослинності на півострові Індостан змінився з лісистої на трав'янисту.
  Детальні дослідження показали, що на цій території практично зникли папоротеві, які зазвичай ростуть у м'якому і теплому кліматі. Це ще раз вказало вченим на те, що після виверження вулкану Тоба відбулося різке зниження температури. Досліджуючи вулканічний попіл, вчені прийшли до думки, що вулкану Тоба привів до зниження середньої температури повітря на планеті на 16 градусів. За останніми даними, вчені з'ясували, що виверження гігантського вулкана 73 тисячі років тому вплинуло на клімат регіонів, розташованих на відстані щонайменше 4,5 тисячі кілометрів від місця вибуху.
  Крім того, виверження вулкану Тоба поставило на межу виживання ранні популяції людини сучасного типу. Свідченням тому є дані генетичних досліджень останніх років, що говорять про помітне зниження генетичної різноманітності серед представників людей сучасного типу 100-50 тисяч років тому, повідомляють РИА Новости.

Джерело: Ecoportal


Категорія: Природні катаклізми | Переглядів: 4317 | Додав: VYF | Теги: Сулавесі, Індостан, вулкан, виверження | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Реклама
Нові файли
Фернан Магеллан
Паливна промисловість України
Металургія. Презентація з географії
Географія світового транспорту. Презентація
Зорі та сузір'я. Презентація
Наша кнопка
Для підготовки до уроків географії


Нові статті
Вересень
Фінляндія. Коротка географічна характеристика
Яким принтером надрукувати конспект уроку
Найвизначніший картограф епохи Великих географічних відкриттів
Геохронологічна таблиця