23.09.2023
Для географа
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
AliExpress
Меню сайту
Категорії розділу
Стародавні вчені-географи та відкриття [4]
Географія Нового часу [4]
Дослідження ХХ століття [5]
Великі географічні відкриття [6]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Головна » Статті » Історія пізнання Землі » Великі географічні відкриття

Амеріго Веспуччі
  Амеріго Веспуччі народився в сім’ї нотаріуса в місті Флоренція. Батьки віддали його на службу до наймогутніших багатіїв Італії – Медичі.  В рік, коли Колумб здійснив своє відкриття (1492), Медичі послали Веспуччі в якості довіреної особи по фінансовим справам в Іспанію. Дізнавшись про відкриття Колумбом нового шляху в Індію і про можливість подальшого збагачення, Медичі вирішили направити його в «Індію».
 
В 1499 році Веспуччі відправився в далеке плавання у складі іспанської експедиції під керівництвом Охеди – учасника другого плавання Колумба.
Кораблі перетнули океан і підійшли до материка дещо північніше гирла Амазонки. Звідси вони повернули вздовж берега в Карибське море. Неперервність узбережжя на значному протязі переконала мандрівників в тому, що вони пропливають вздовж берега якоїсь великої країни.
  Повернувшись зі свого першого плавання в Новий світ, Веспуччі покинув службу в Медичі і перейшов на більш вигідну – в Португалію, яка на ті часи була наймогутнішою морською країною світу. В 1501 році він знову відправився на захід на португальському кораблі в якості астронома. На цей раз судна підійшли до суходолу на 5º південніше екватора, до крайньої східної точки материка.
 
Далі кораблі попливли вздовж берега на південь і  виявили гирло річки, яку назвали Ріо-де-Жанейро, що з португальської означає «Ріка січня» (це сталося 1 січня). Насправді річки там немає, а за гирло прийняли затоку. Досягнувши 22º пд. ш., кораблі повернули у відкритий океан, пройшли ще на Відень, а потім направилися до Африки і далі в столицю Португалії – Лісабон. Учасники експедиції переконались, що відкритий ними суходіл – не Азія. Адже здавна було відомо, що Азія цілком знаходиться в Північній півкулі, тоді як нова земля простягалася далеко на південь, за південний тропік.
  В 1503 році Аме
ріго Веспуччі написав в Італію своєму старому господарю Медичі листа, і в ньому зазначав, що країни, де він побував слід називати «Новим світом».
  Експедиція до Молукських островів ще більше зміцнила його думку про те, що «Новий світ» - не Азія. В 1504році про це він пише своєму товаришу в Італію.  
  Останні чотири роки життя (1508 – 1512) Амеріго Веспуччі служив в Іспанії і займався складанням глобусів і карт за матеріалами іспанських експедицій. Багато праці він затратив на створення загальної секретної карти відкритих земель.
  Два листи Веспуччі про його плавання були перекладені на французьку і латинську мови
. В 1507 році у Франції видали невелику книгу «Вступ до космографії» і в ній були ці листи. В цій книзі вперше зустрічається слово «Америка». Автор книги – член географічного гуртка в місті Сен – Дьє – Вальдземюллер писав, що до сих пір були відомі три частини світу – Європа, Азія і Африка, але зараз «ці частини світу широко досліджені і відкрита четверта частина світу Амеріго Веспуччі… І я не бачу, чому і яким чином хтось може заборонити називати цю частину світу країною Америго, або Америкою, по імені Амеріго, що її відкрив, мужа надзвичайного розуму».
  Після виходу книги у світ на картах з’явилася назва Америка. Але с
початку вона відносилася тільки до Південної Америки.
  В 1538 році вийшла карта світу, а в 1541 році з’явився глобус відомого голландського картографа Меркатора. На них були зображені обидві нові частини світу під спільною назвою «Америка».
  З другої половини XVI століття ця назва міцно закріпилася на картах за всім материком, хоча багато вчених протестували і досі протестують проти історичної несправедливості, коли відкриті Колумбом землі названі не на його честь.

Категорія: Великі географічні відкриття | Додав: kompas (12.08.2009)
Переглядів: 6333 | Теги: Новий світ, америка, Меркатор, Амеріго Веспуччі | Рейтинг: 3.7/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Реклама
Нові файли
Фернан Магеллан
Паливна промисловість України
Металургія. Презентація з географії
Географія світового транспорту. Презентація
Зорі та сузір'я. Презентація
Наша кнопка
Для підготовки до уроків географії


Нові статті
Вересень
Фінляндія. Коротка географічна характеристика
Яким принтером надрукувати конспект уроку
Найвизначніший картограф епохи Великих географічних відкриттів
Геохронологічна таблиця