Саморобний барометр 1 Робота цього саморобного барометра базується на властивості соснової шишки реагувати на зміну вологості повітря. Так, коли повітря сухе - луски шишки розкриваються, а коли вологе - щільніше притискаються одна до одної.
Для виготовлення барометра (див. малюнок) необхідно дві невеликі дощечки скріпити цвяхами або шурупами. Потім наклеюємо папір, на якому малюємо шкалу. Кріпимо соснову шишку, а до однієї з лусок, з допомогою клею, - стрілку, виготовлену із тоненької гілочки або соломини. Встановити барометр потрібно надворі (за вікном, на балконі).
Саморобний барометр 2
У півлітрову пляшку наберіть дистильованої води (звичайна за рік часу зацвіте) приблизно на 1/3 об'єму. Воду можна зафарбувати. Скляну трубку, діаметр якої наполовину менший за внутрішній діаметр горла пляшки опускаємо в пляшку так, щоб нижній кінець на 3-4 см не діставав до дна, а верхній кінець на 3-4 см виступав над пляшкою. Трубку в горлі пляшки герметично закріплюємо пластиліном. Барометр готовий, однак працювати він буде через деякий час (1-2 місяці). Цей час необхідний для саморегуляції барометра. Зберігати прилад найкраще в кімнаті з постійною температурою і подалі від прямих сонячних променів.
Працює барометр так: коли атмосферний тиск почне змінюватися, то зміниться рівень води в трубці. Якщо з трубки виходитимуть бульбашки повітря, значить в найближчі 2-3 дні буде суха погода, а якщо через верх трубки витікають краплі води - на негоду.