23.09.2023
Для географа
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
AliExpress
Меню сайту
Категорії розділу
Стародавні вчені-географи та відкриття [4]
Географія Нового часу [4]
Дослідження ХХ століття [5]
Великі географічні відкриття [6]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Головна » Статті » Історія пізнання Землі » Географія Нового часу

Відкриття Антарктиди. Фадей Беллінсгаузен і Михайло Лазарєв
   На початку XIX ст. кораблі російського флоту здійснили ряд навколосвітніх подорожей. Ці експедиції збагатили світову науку географічними відкриттями, особливо в Тихому океані. Однак величезні простори Південної півкулі все ще залишалися на карті «білою плямою». Не з'ясованим було питання і про існування Південного материка.
   У 1819 р. після тривалої і дуже ретельної підготовки з Кронштадта відправилася в далеке плавання південна полярна експедиція в складі двох військових шлюпів - «Восток» і «Мирний». Першим командував Фаддей Фаддейович Беллінсгаузен, другим - Михайло Петрович Лазарєв. Екіпаж суден складався з досвідчених, бувалих моряків.
   Морське міністерство призначило начальником експедиції капітана Беллінсгаузена, що мав уже за плечима великий досвід далеких морських плавань.
   16 липня 1819 кораблі «Восток» і «Мирний», що складали «Південну дивізію», знялися з якоря і під салют артилерійських берегових батарей покинули рідний Кронштадтський рейд і вирушили у довгий шлях в невідомі країни. Перед експедицією поставили завдання як можна далі проникнути на південь, щоб остаточно вирішити питання про існування Південного материка.
   В кінці грудня 1819 шлюпи підійшли до острова Південна Георгія. Моряки зайнялися описом і зйомкою його південного берега. Північну сторону цього гористого острова, покритого снігом і льодом, зняв на карту ще англійський мореплавець Джеймс Кук. Кораблі повільно просувалися вперед, дуже обережно лавіруючи серед плаваючих льодів.
Кораблі експедиції все ж перетнули Південне полярне коло і 28 січня 1820 року досягли 69° 25'пд. ш. У туманному серпанку похмурого дня мандрівники побачили стіну з льоду, що перегородила подальший шлях на південь. Це були материкові льоди. Учасники експедиції були впевнені, що за ними ховається Південний материк. Це підтверджувала і велика кількість полярних птахів, що з'явилися над шлюпом. І дійсно, лише кілька миль відділили кораблі від берега Антарктиди, названого норвежцями через сто з гаком років берегами Принцеси Марти. Лише погана видимість завадила Беллінсгаузену чітко побачити все узбережжя Антарктиди і навіть гірські вершини в глибині материка.

Завантажити статтю повністю.

Категорія: Географія Нового часу | Додав: kompas (30.10.2010)
Переглядів: 13593 | Коментарі: 1 | Теги: Антарктида, Відкриття, Беллінсгаузен, Лазарєв | Рейтинг: 4.5/12
Всього коментарів: 1
1 Admin  
Дякую ви мені дуже допомогли бо ніде не міг знайти:)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Реклама
Нові файли
Фернан Магеллан
Паливна промисловість України
Металургія. Презентація з географії
Географія світового транспорту. Презентація
Зорі та сузір'я. Презентація
Наша кнопка
Для підготовки до уроків географії


Нові статті
Вересень
Фінляндія. Коротка географічна характеристика
Яким принтером надрукувати конспект уроку
Найвизначніший картограф епохи Великих географічних відкриттів
Геохронологічна таблиця